Боржава 

Найбільша полонина в Українських Карпатах – полонина Боржава, що простяглася  в довжину більш ніж на 50 км. Пригребеневі поверхні полонини вирівняні, час від часу перериваються поодинокими конусоподібними вершинами. Найвища вершина полонини Боржава – гора Стій заввишки 1681 м (за деякими даними, 1677 м). Також відомими вершинами є Великий Верх, Магура-Жиде, Гемба та деякі інші. 

 Колись цей хребет був досить розвинутим центром вівчарства, тепер же це популярний об’єкт туризму. Тут завжди багато туристів, а все завдяки тому, що мандрівки Боржавою технічно нескладні, часто не вимагають спеціальної підготовки, а тому під силу туристам усіх вікових категорій. Маршрути цією місцевістю включають чимало цікавих об’єктів: це і водоспад Шипіт, що бере свій початок з-під гори Великий Верх, і фортеця Тустань, і скельний комплекс в Уричі та багато інших цікавинок. Крім того, на території цього масиву бере свій початок друга за величиною ріка України – Дністер. На полонині Боржава карта часто може й не знадобитися – усе видно як на долоні.

 В останні роки до Боржави все більше приїжджає прихильників катання на лижах. Це й не дивно, адже ця місцевість ідеально підходить для цього виду відпочинку. Північні й західні схили полонини круті й досить стрімкі, а південні та східні – пологі. Саме тому тут є траси різних типів та різної складності – і для новачків–любителів, і для професіоналів. До того ж, сюди легко добратися з будь-якого куточка України.

            Найбільшу полонину України варто відвідати всім любителям активного відпочинку. Численні санаторії Боржава та власники приватних котеджів в будь-яку пору року готові прийняти туристів. Їхати сюди варто не лише влітку. У вересні розпочинається грибна пора, що триває аж до перших заморозків, а взимку від незвичайних краєвидів немов іншого світу просто неможливо відвести погляд! Цілюще гірське повітря, дзвінка тиша та навколишня краса зроблять відпочинок на території полонини Боржава незабутньою пригодою, яку неодмінно захочеться повторити!