купить impuls

Гора Петрос Мармароський Петрос Мармароський

     Гора Петрос Мармароський - Мармароська вершина висотою 1780 м. Іноді згадується назва цієї гори як "П'єтросул". Якось нам з друзями довелося мандрувати Мармаросами з села Богдан. Звернувши з траси на грунтову дорогу, одразу звернули увагу на гостроверхий пік. То я й спитав тутешнього жителя:

- Діду, а що то за гора?

- Та то Петрі'с, хлопці! - дивуючись нашому незнанню, відповів дід.

та то Петріс, хлопці! 

     На цю гору найкоротшим виходом є маршрут з с. Богдана через хребет Радомирський Ґрунь. Але шлях цей хоч і короткий, проте дуже складний. Річ у тому, що на протязі всього підйому на Радомирський Ґрунь стежка скрізь завалена буреломами. Постійно доводиться їх то обходити по можливості, то лізти попід ними, то через них. Виснажливо...

 

      Значно простішим є шлях через полонину Лисича - це для тих, кого не відлякують довгі мандрівки по широкій грунтовій дорозі посеред лісу.

     Особливістю гори Петрос Мармароський, яку важко не помітити, є те, що незважаючи на свою значну висоту (1780 м), вона до самісінької вершини вкрита лісом. Мабуть, це унікальний випадок в Українських Карпатах. Сама гора є дуже стрімкою. Траверсуючи вершину вузенькою стежкою, іноді страшно дивитися вниз. Часом доводиться підніматися по стрімких кам'яних ділянках, які є зовсім не характерними для Карпатських гір, а швидше схожі на Кримські.

гора Петросул 

     З цієї гори відкриваються чудові краєвиди на навколишні полонини, на дві вулканічного вигляду румунські вершини Феркеу (1958м) і Михайлик (1918 м), на масив гори Піп Іван Мармароський, на гору Жербан, що є серединою не менш красивого і стрімкого гребеня, на гору Берлібашка, що знаходиться найближче до "Петріса", та на порівняно далекі хребти Чорногори і Свидовця.

Румунські Мармароси